اگر شما مادرى باشید ساکن اردوگاه آوارگان بیت لاهیا در شمال نوار غزه

[ad_1]

اگر شما مادرى باشید ساکن اردوگاه آوارگان بیت لاهیا در شمال نوار غزه

تنها از ساعت ١٠:٣٠ صبح تا ١۴:٣٠ دقیقه دسترسى به برق دارید. و در تمام ١٩ ساعت بقیه باید به دور از برق باشید، این یعنى عملا خاموشى ٢۴ ساعته یخچال ها، یعنى فشار بیشتر بر همان سفره محقرانه، نبود پنکه اى که کمى از هرم خورشید و تنور تابستان اردوگاه بکاهد، نبود تلویزیونى که کودکان را سرگرم کند.

? اگر شما در خان یونس در جنوب باریکه غزه باشید تنها از ساعت ١١ تا ١۵:٣٠ برق دارید و همه بعد از ظهر داغ و همه شب را باید در تاریکى سپر کنید، درست مثل ساکنان شهر یک میلیون نفرى و مصیبت زده غزه که عصرها تنها یک ساعت و ۴۵ دقیقه برق دارند .

?این فاجعه در غزه تنها محصول ستم گرى رژیمى غاصب و اشغالگر و پلید چون اسرائیل نیست، محصول خیانت دولت خائن محمود عباس هم هست که از اسرائیل خواسته بود تا فشار را بر مردم غزه را حتى بیشتر کند. محمود عباس، اردن، مصر و در راس همه، خائن حرمین شریفین دست به دست هم داده اند تا فلسطین و مسئله فلسطین را به خاک بسپارند.

?کاش محمود عباس تنها نام یک جنازه سیاسى بود که نقشش همین رفتن به این هتل و آن هتل بود، عباس اما همان اندازه که در همدستى با سعودى ها و غرب خاک بر گور فلسطین مى ریزد، تا نشان دهد میزان آلودگى و آلت دست شدنش را به دیدار مریم رجوى هم مى رود. بیانیه اى آشکار که من چیزى جز آلت دست حاکمان سعودى نیستم.

?عربستان مى خواهد که با اسرائیل بر سر ایران ائتلاف کند و هر روز به تل آویو نزدیکتر شود، پس باید ” رهبر جهان اسلام”! تلاش کند تا عربها و مسلمانان حتى خبرهاى فلسطین را هم دنبال نکنند. به قطر هم فشار مى آورند که دست از حمایت غزه بردار.

?باید مانعى به اسم فلسطین را به خاک سپرد تا خائن حرمین شریفین بهتر بتواند از کمک ژنرال هاى نظامى و اطلاعاتى اسرائیل علیه ایران استفاده کند و براى جهان غرب چه خبرى بهتر از این که “رهبر جهان اسلام” ، لقبى که رئیس جمهور خوش نام و بلند آوازه آمریکا به عربستان بخشید، دشمن دشمنان اسرائیل شود و دوست و همکار اسرائیل؟ تمام تلاش غرب و رسانه هایش حناق کردن اسرائیل به خاورمیانه و کوبیدن این میخ در پیشانى خاورمیانه بود و هست، چه بهتر که سعودى ها خود داوطلبانه این مسیر را هموار کنند؟

?این روزها رسانه هاى جهان از قطر ستایش مى کنند که چگونه کشورى کوچک در برابر تهدیدها و تشرها و حصر عربستان ایستادگى کرد، قطرى که ثروتمند ترین کشور جهان در سرانه است و تا پل ارتباطى اش را عربستان بست، هواپیماهاى ایران و ترکیه نگذاشتند ثانیه اى قطرى ها طعم گرسنگى را بکشند.

?جهان اما اگر شجاعت داشت و انصاف، باید غزه را ستایش مى کرد که ده سالى است مردمانش در حصرى فراگیر هستند و در همین سه سال ، سه بار ارتش قهرمان اسرائیل! کودک کشى به راه انداخت و اردوگاههاى پناهندگى فلسطین را شخم زد و زیر و رو کرد. مردمى که حتى از صادرات گل هم محروم هستند و کشورهاى خائن عرب براى نشان دادن عمق خیانت خود هر بار لگدى به فلسطینیان و آرمان هایشان مى زنند، تا لابى هاى یهود در نیویورک و مقامات کاخ سفید در واشنگتن را خوشحال نگه دارند.

?میهن دوستى را باید از فلسطینى ها آموخت که هفتاد سال آزگار است شکنجه مى شوند و از هر سو طعنه و دشنامى مى شنوند و زندگانى سراسر رنج برایشان درست شده تا مگر دست از خانه و کاشانه بردارند و بگریزند، اما مانده اند، مانده اند براى رسوائى همه ما و البته رهبران فاسد عرب، براى به تمسخر کشاندن استقلال رسانه هاى بزرگ جهانى، مانده اند تا بمیرند، آنجایى که به دنیا آمدند.

? فرهمند علیپور تحلیل گر شبکه های ماهواره ای

اگر شما مادرى باشید ساکن اردوگاه آوارگان بیت لاهیا در شمال نوار غزه

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *