رایزنی مکرون، مرکل، پوتین و پروشنکو درباره مناقشه اوکراین

[ad_1]

واضح آرشیو وب فارسی:عصر ایران: رایزنی مکرون، مرکل، پوتین و پروشنکو درباره مناقشه اوکراین
رئیس جمهور فرانسه فردا (دوشنبه) در تماس های تلفنی جداگانه با روسای جمهور روسیه و اوکراین و همچنین صدر اعظم آلمان، درباره مناقشه اوکراین رایزنی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، امانوئل مکرون در نظر دارد به منظور کمک به حل و فصل مناقشات جاری در اوکراین، طی تماس هایی تلفنی با رهبران اوکراین، روسیه و آلمان با آنها در این باره گفتگو و رایزنی کند.

به گزارش ایرنا کاخ الیزه روز یکشنبه با صدور بیانیه ای در این باره اعلام کرد که تماس های مکرون با مقامات آلمان، روسیه و اوکراین، تماس هایی فقط در چارچوب مناقشات اوکراین و بطور جداگانه صورت می پذیرد.

رویترز ادامه داد: تماس های تلفنی مکرون و همتای اوکراینی و روسی خود و همچنین صدراعظم آلمان در حالی انجام خواهد شد که درگیری های خونین میان نیروهای دولتی و هواداران روسیه در مناطق شرقی اوکراین همچنان ادامه دارد.

از زمان ورود مکرون به کاخ الیزه، این نخستین تلاش وی برای پایان دادن به مناقشات جاری در اوکراین محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، پس از بروز بحران در اوکراین در سال 2014، جدا شدن شبه جزیره کریمه از این کشور و انضمام به روسیه برپایه نتایج یک همه پرسی که غرب آن را نپذیرفته اند، آمریکا، اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، شاهد مجموعه ای از تحریم های ضدروسی، پاسخ های تحریمی متقابل و همچنین صف آرایی های نظامی در شرق شده که این اختلاف ها در دولت ترامپ هم رو به گسترش است.
کی یف و غرب، روسیه را عامل تشویق جدایی طلبی می دانند، ولی مسکو این ادعا را رد و اعلام کرده، براساس توافق های بین المللی طرفین باید به مذاکرات برای رسیدن به توافق ادامه دهند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۳ – ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ – 23 July 2017

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *