فاطمه معتمدآریا در جشنواره فیلم ونیز +عکس

[ad_1]

فیلم آذربایجانی «نبات» به کارگردانی الشین موساگلو و نقش آفرینی بازیگر ایرانی، فاطمه معتمد آریا که در بخش افق‌های هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز حضور دارد 14 شهریور ماه در این جشنواره به نمایش در آمد.

فاطمه معتمد آریا در مصاحبه خود در هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز درباره فیلم «نبات»گفت:

اولین باری که فیلمنامه را خواندم از موضوع فیلم خوشم آمد چون درباره صلح و آرامش صحبت می کرد نه درباره جنگ. شخصیتی که قرار بود نقش آن را بازی کنم، شخصیت ساده‌ای نبود. من سعی کردم از تجربیات زندگی و کارم استفاده کنم تا فیلم «نبات» روحی از زندگی باشد.

معتمدآریا در «نبات» نقش زنی به همین نام را بازی می‌کند که همراه همسرش اسکندر در بحبوحه جنگ در یک روستای دوردست و کوچک زندگی می‌کنند و تنها از طریق فروختن شیر به دست آمده از تنها گاوشان امرار معاش می‌کنند. پسر آن‌ها نیز که به جنگ رفته، کشته می‌شود. با ادامه جنگ، روستای محل زندگی آن‌ها کاملاً متروک می‌شود و «نبات» پس از مرگ شوهرش باید به تنهایی در این روستای متروک زندگی کند.

عکس‌های فاطمه معتمد آریا در مراسم فتوکال فیلم «نبات» هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز:

تصاویری از حضور فاطمه معتمدآریا در فیلم «نبات»:

خیلی کم پیش می‌آید فیلمی از سینمای آذربایجان در سطح جهانی یا جشنواره‌های سینمایی مهم مورد توجه قرار بگیرد. هرچند امسال فیلم آذربایجانی «نبات» با بازی فاطمه معتمدآریا بازیگر ایرانی می‌تواند این روند را تغییر بدهد.

«نبات» امسال در بخش افق‌های هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز حضور داشت. این فیلم جنگی در آذربایجان نمایش ویژه داشته، اما مشخص نیست با توجه به قوانین آکادمی علوم و هنرهای سینمایی درباره اکران عمومی فیلم‌های خارجی‌زبان در کشورهای سازنده یک فیلم، شرایط مورد نظر را برای رقابت در جوایز اسکار 87 در بخش فیلم خارجی‌زبان دارد یا خیر.

فاطمه معتمد آریا در فیلم «نبات»

معتمدآریا در «نبات» نقش زنی به همین نام را بازی می‌کند که همراه همسرش اسکندر در بحبوحه جنگ در یک روستای دوردست و کوچک زندگی می‌کنند و تنها از طریق فروختن شیر به دست آمده از تنها گاوشان امرار معاش می‌کنند.

پسر آن‌ها نیز که به جنگ رفته، کشته می‌شود. با ادامه جنگ، روستای محل زندگی آن‌ها کاملاً متروک می‌شود و «نبات» پس از مرگ شوهرش باید به تنهایی در این روستای متروک زندگی کند.

فاطمه معتمد آریا در فیلم «نبات»

درام «Chameleon» که سال گذشته در لوکارنو به نمایش درآمد و فیلم «پایین رودخانه» که در جشنواره کارلووی واری روی پرده رفت، از دیگر گزینه‌های آذربایجان برای معرفی به آکادمی است. مهلت معرفی فیلم‌ها به آکادمی برای حضور در بخش اسکار فیلم خارجی‌زبان 1 اکتبر (9 مهر) به پایان می‌رسد.

منبع: سلام سینما، صبا

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *